Το τελικό αποτέλεσμα σαφώς και αφήνει ανικανοποίητη την ομάδα μας, η οποία με εξαίρεση το γκολ που δέχτηκε και με τον τρόπο που το δέχτηκε, απειλήθηκε μια μόλις φορά. Αντίθετα εκείνη ήταν που έκανε τις πολλές ευκαιρίες και θα μπορούσε να είχε πάρει πολλά περισσότερα από το τελικό βαθμό της ισοπαλίας. Συνεχίζουμε και στρέφουμε το ενδιαφέρον μας στο επόμενο αγώνα στην έδρα μας με την Ολυμπιάδα Υμηττού! Σας ευχαριστούμε που παρακολουθήσαμε μαζί αυτό τον αγώνα και ανανεώνουμε το ραντεβού για την επόμενη Κυριακή!

Μπήκαμε πλέον στις καθυστερήσεις

88': Ατομική ενέργεια και σουτ από την Άκσα με την μπάλα να περνάει ελάχιστα έξω! ΜΠΟΡΟΥΜΕ!

85': Αλλαγή για την ομάδα μας, με την Πρίφτη στην θέση της Μακρή!

Τώρα θέλει ακόμα πιο "καθαρό" μυαλό!

Πολύ όμορφο το γκολ για την ομάδα μας, με την Λάγιου να βρίσκει με υποδειγματική σέντρα την Πλυτά, που έκανε ένα πολύ όμορφο σουτ και σκόραρε για την ομάδα μας!

ΟΦΗ - ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 1-1

ΓΚΚΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛ!!!!!!!! Η Λάγιου βρήκε την Πλυτά με σέντρα και η ομάδα μας ισοφάρισε στο 79! Πάμε Αβαντίδες!

75' Σέντρα από την Παχάκη, κεφαλιά από την Μακρή με την μπάλα να περνάει λίγο έξω!

Αλλαγή με την Παχάκη στην θέση της Μπριασούλη

71': Άλλο ένα σουτ της Μακρή και πάλι η τερματοφύλακας του ΟΦΗ σε ετοιμότητα. Προσπαθούμε να ανεβάσουμε ρυθμό, αλλά δεν μας ευνοεί η ροή του αγώνα

Κίτρινη κάρτα στην Αραβιάκη, μετά από τρεις παρατηρήσεις στην ίδια παίκτρια!

65' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ με το σουτ της Ίσραελ από πλάγια θέση να περνάει λίγο έξω

Αλλαγή για την ομάδα μας, η Νεοφύτου στην θέση της Τζαφέρη!

63΄ Απίστευτη ευκαιρία για την ομάδα μας, με την Μακρή να βγαίνει σε τετ - α - τετ και να κάνει την προβολή με την τερματοφύλακα του ΟΦΗ να κάνει σωτήρια επέμβαση!

Σε αυτό το δεύτερο ημίχρονο, δεν παίζουμε μπάλα. Με τα μαρκαρίσματα και τα συνεχή σφυρίγματα να χαλάνε τον ρυθμό στο παιχνίδι

54΄: Κίτρινη κάρτα στην Κυδωνάκη, για το μαρκάρισμα στην Μακρή

49': Σουτ της Τζαφέρη έξω από την περιοχή, η μπάλα στα χέρια της τερματοφύλακας του ΟΦΗ!

Θέλει "καθαρό" μυαλό και έχουμε την ποιότητα για να γυρίσουμε το ματς! Πάμε Αβαντίδες!

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!

Αποτελέσματα ημιχρόνου στα άλλα ματς του ομίλου μας:
Μεσολλόγι - Μοσχάτο 0-3
Φείδων Άργους - Αγία Παρασκευή 1-1

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ: ΟΦΗ - ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 1-0

Πηγαίνουμε προς το ημίχρονο με το αποτέλεσμα να είναι άδικο για την ομάδα μας, που είναι η μόνη που προσπαθεί να παίξει μπάλα στον αγωνιστικό χώρο. Ας ελπίσουμε ότι θα έχουμε το "καθαρό" μυαλό για να πάρουμε αυτό που αξίζουμε στον αγωνιστικό χώρο!

41΄: Κίτρινη κάρτα για την Ριμπάνσκα!

39': Νέα μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας, με το φάουλ που εκτέλεσε η Πλυτά να βρίσκει την Κοκοτσάκη, αλλά και πάλι από την κόντρα θα ευνοηθεί η τερματοφύλακας του ΟΦΗ

36' Φάουλ και κίτρινη κάρτα στην Πύθουλα. Στην αρχή της φάσης είχε προηγηθεί φάουλ στην Μπριασούλη, το οποίο δεν είδε ο διαιτητής!

30΄: Απίστευτη ευκαιρία για την ομάδα μας. "Μαγική" ομαδική προσπάθεια με την μπάλα να φτάνει στην Πλυτά, η οποία από το σημείο του πέναλτι έκανε το σουτ για να διώξει εντυπωσιακά η τερματοφύλακας του ΟΦΗ!

Ο ΟΦΗ έχει ανέβει μόλις μια φορά πάνω από την σέντρα σε αυτό το πρώτο ημίχρονο και όμως προηγείται! Δυστυχώς αυτό είναι το ποδόσφαιρο!

21΄: Νέο σουτ της Πλυτά σε ετοιμότητα η τερματοφύλακας του ΟΦΗ!

21: Εκπληκτικό σου της Άκσα σε μακρινή απόσταση με την μπάλα να περνάει ελάχιστα έξω! Κίτρινη κάρτα στον Κνέζεβιτς για διαμαρτυρία!

Μετά το αρχικό "σοκ" από το γκολ που δεχτήκαμε και με τον τρόπο που το δεχτήκαμε, έχουμε πάρει τα ηνία στο παιχνίδι και είμαστε αυτοί που προσπαθούμε να κάνουμε ευκαιρίες, χάνοντας κάποιες καλές ευκαιρίες

15': Σουτ της Άκσα, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια!

14': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας, με την Μακρή να βρίσκεται στην πλάτη της άμυνας του ΟΦΗ, αλλά να μην μπορεί να πλασάρει την τερματοφύλακα του ΟΦΗ

9': ΟΦΗ - ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ: 1-0. Μια πάρα πολύ περίεργη φάση κατά την οποία ο διαιτητής έδωσε φάουλ πάνω στην γραμμή καθώς υπέδειξε ότι η Γιαννακούλη έπιασε την μπάλα. Η Ριμπάνσκα το εκτέλεσε και έκανε το 1-0

Η Πύθουλα επιστρέφει στο παιχνίδι και σε αυτά τα πρώτα πέντε λεπτά, το ματς έχει μόνο μαρκαρίσματα

Η Πύθουλα είναι πεσμένη στον αγωνιστικό χώρο, καθώς δέχτηκε ένα μαρκάρισμα, να δούμε αν μπορεί να συνεχίσει τον αγώνα!

2΄: Πρώτη καλή στιγμή για την ομάδα μας, με την Μακρή να κλέβει την μπάλα και να γυρνάει στο σημείο του πέναλτι, αλλά οι γηπεδούχες διώχνουν μακριά.

Ξεκίνησε το παιχνίδι!

Γιαννακούλη, Μπιασούλη, Τζαφέρη, Κατοπώδη, Κοκοτσάκη, Άκσα, Λάγιου, Μελισού, Πίθουλα, Πλυτά και Μακρή

Η Μαρία Κοκοτσάκη θα δεχτεί μια τιμητική πλακέτα από την κρητική ομάδα, για τις υπηρεσίες της

Καλός ο καιρός στο Ηράκλειο, με τις δύο ομάδες να είναι έτοιμες για την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο.

Σε αγώνα του ομίλου μας, που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο. Ολυμπιάδα Υμηττού - Εργοτέλης 0-3

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την δύσκολη αποστολή της ομάδας μας για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος κόντρα στον ΟΦΗ στο γήπεδο του ΠΑΟ Κρουσσώνα.